Szczepienie dziecka 2-miesięcznego a autyzm

Witam. Moja córka zaszczepiła dzisiaj swoje 2- miesięczne dziecko szczepionką podstawową . W przychodni była potraktowana bardzo niesympatycznie , gdyż odmówiła tej słynnej szczepionki 6 w jednym. Córka ostatnie miesiące ciąży spędziła na lekturze i bała się zaryzykować ewentualnym komplikacjom neurologicznym oraz autyzmowi. Czy jej obawy były uzasadnione, czy lekarz, który nakłania do tego szczepienia otrzymuje jakąś gratyfikację od firmy farmaceutycznej, bo przyznam- tak to wyglądało?

Milena Lubowicz

Nie ma żadnych dowodów naukowych na to, że szczepionki mają jakikolwiek związek z autyzmem. Obecnie na całym świecie powstało wiele bardzo aktywnych, szczególnie w internecie ruchów antyszczepionkowych natomiast nie dysponują one żadnymi potwierdzonymi wynikami badań. Szczepionka podstawowa chroni dziecko tak samo, jak te skojarzone, jedynym jej minusem jest bardzo duża ilość wkłuć. Lekarze nie otrzymują żadnych gratyfikacji finansowych od firm farmaceutycznych, jest to zabronione prawem. Myślę, że lekarz nakłaniał do szczepienia szczepionką skojarzoną, gdyż miał przekonanie, że jest to rozwiązanie całkowicie bezpieczne, a dodatkowo mniej bolesne dla dziecka.
Pozdrawiam