Wskazania do szczepienia skojarzonego u 2-miesięcznego dziecka

Witam, mam 2 miesiecznego synkaa, rodzilam go za granica i teraz czeka go szczepienie w polsce. jeszcze nie dostal nigdy zadnej szczepionki. zastanawiam sie nad szczepionka 5w1 lub 6w1 ale nie bardzo wiem jak to wyglada i czy warto. chcialabym sie dowiedziec prawdziwych informacji a nie zaczerpnietych z forum gdzie wypowiadaja sie mamy. bardzo prosze o sprecyzowanie tematu. Renata

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli nie były wykonane żadne szczepienia proszę jak najszybciej udać się do lekarza pediatry celem określenia odpowiedniego schematu szczepień. Szczepienia skojarzone polegają na tym iż w jednym preparacie tzn w jedynym wstrzyknięciu znajduję się więcej niż 1 szczepionka.