Wątpliwości dotyczące szczepień

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

Nie napisała Pani, czy dziecko jest wcześniakiem, czy było już szczepione i w jakim wieku obecnie jest.

Szczepionki wysoce skojarzone są to nowoczesne preparaty, które chronią w jednej iniekcji przed wieloma groźnymi chorobami.

Dzieciom przedwcześnie urodzonym, z niską wagą urodzeniową, ale również z osłabionym układem mięśniowym po konsultacji neurologicznej zalecane są szczepienia skojarzone 5w1 lub 6w1.

Udowodniono, że te preparaty są lepiej tolerowane przez niemowlęta i rzadziej wywołują efekty uboczne. Związane jest to głównie z obecnością bezkomórkowej postaci krztuśca. Szczepionki te stanowią mniejsze obciążenie dla organizmu dziecka.

Ważnym argumentem za podaniem omawianego preparatu jest fakt, iż w jednym zastrzyku dziecko otrzymuje mniej substancji pomocniczych.

Proponujemy konsultację z pediatrą, aby rozwiać Pani wątpliwości. Specjalista zdecyduje, który preparat w tym wypadku będzie korzystniejszy dla dziecka.

Artykuły o podobnej tematyce można przeczytać pod poniższymi linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/przeciwko-jakim-chorobom-sa-aktywne-szczepionki-5w1-i-6w1

https://zdrowie.parenting.pl/szczepionka-5w1-choroby-wklucia-cena-sklad-skutki-uboczne-przeciwwskazania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty