Wynik badania MR 20-letniej osoby do analizy

Mam pytanie do ortopedy/neurochirurga Robiłam dziś badanie : Rezonans Magnetyczny. Mam taki wynik.Stan po stabilizacji przeznasadowej L2-S1 oraz po usunięciu tylnych łuków na pograniczu L/S. W badanym segmencie kręgosłupa nie stwierdza się: cech stenozy kanału kręgowego, zwężenia otworów m/k.Zmiany zwyrodnieniowe krążków L4/L5 i L5/S1 w postaci dehydratacji z następowym obniżeniem wysokości. Na poziomie L3/L4 tyłozmyk 3mm, L5/L1 przodozmyk 7-8mm. Co to oznacza ?

Aleksander Ropielewski

Oznacza to niestabilność odcinka lędźwiowego kręgosłupa, która może powodować bóle kręgosłupa i kończyn dolnych oraz zaburzenia czucia. Bardzo możliwe, że konieczna będzie kolejna operacja. W pierwszej kolejności należy jednak spróbować metod zachowawczych (fizjoterapia).