Wynik RTG kręgosłupa lędźwiowego u 35-latka

Witam poproszę o odczytanie wyniku RTG kręgosłupa lędźwiowego. Cechy rotacji kręgów wzdłuż osi długiej. Lordoza fizjologiczna zniesiona. Przodozmyk na 3mm trzonu kręgu L4. Tyłozmyk na 2mm trzonu kręgu L4. Zmiany zwyrodnieniowe, początkowa osteofitoza krawędziowa. Przewężenie przestrzeni miedzy kręgowej L1-L2, L2-L3.

Warto byłoby wykonać badanie ortopedyczne, aby sprawdzić faktyczny stopień zaawansowania zmian zwyrodnieniowych, które zostały opisane w badaniu RTG.
Proponowałabym wizytę u lek. ortopedy lub neurochirurga.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest wprowadzenie odpowiedniego postępowania terapeutycznego pod postacią leczenia operacyjnego lub zachowawczego. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy.