Czy jest możliwe, aby tabletka antykoncepcyjna utknęła?

Witam, zastanawiam się czy jest możliwe to, aby tabletka antykoncepcyjna "utknęła" i nie poleciała dalej tak jak trzeba. Wczoraj przyjęłam tabletkę z nowego blistra, pierwszą po 7-dniowej przerwie (w czasie przerwy doszło do stosunków, ale z zabezpieczeniem - prezerwatywą), ale cały czas czuję pewnego rodzaju ucisk w przełyku i uczucie, że wciąż tam jest albo że poleciała w złe miejsce. Wydaje mi się to dziwne, bo tabletki są malutkie, ale bardzo się tym stresuję, że tabletka nie wchłonęła się i trzeba ją uznać jako zapomnianą. Czy powinnam wziąć dodatkową tabletkę z blistra (skoro zabezpieczałam się w czasie przerwy i nie zamierzam współżyć przez tydzień od możliwego "pominięcia")? Czy po upływie 7 dni od tego zdarzenia ochrona będzie zachowana, jeżeli reszta tabletek będzie regularnie przyjmowana i później będę mogła bez obaw współżyć? Bardzo proszę o szybką odpowiedź i bardzo dziękuję za pomoc!

Nie, nie sądzę aby tabletka utknęła w przełyku. Jednak jeżeli ma Pani wątpliwości proponuję przełknąć coś większego - np. kęs chleba i popić dużą ilością wody. Można też skorzystać z badania laryngologicznego.