Czy tabletka, która utknie w gardle całkowicie się wchłonie?

Witam. Biorę już 3. blister tabletek s*****20 i mam takie pytanie, czy pijąc tabletkę o 20.00 i np. ta tabletka stanie w gardle to można, np. zjeść kawałek bułki, czy chleba żeby to przepchnąć?Czy to obniża skuteczność tabletek? No i czy to faktycznie przepchnie tą tabletkę tam gdzie trzeba? Pytam, bo ostatnio mam chore gardło i też jest w nim flegma, no i pijąc tabletkę mam uczucie, że to nie przejdzie dalej tylko się zatrzyma w tej flegmie, wiec wtedy biorę gryza bułki i wydaje mi się, że bułka ją pcha dalej, prawda? Czy lek na rozrzedzenie flegmy ma jakiś wpływ na antykoncepcje, czy spokojnie można przyjmować ją z tabletkami antykoncepcyjnymi? I jeszcze jedno mnie zastanawia, w środę wypiłam 6. tabletkę z 3. blistra i miałam wrażenie ze stanęła mi w gardle. Już od tej właśnie środy zbierała mi się flegma w gardle, wiec przypuszczam, że się w niej zatrzymała, ale nie poczułam, żeby poszła dalej. Zasnęłam i szczerze nie wiem czy ta tabletka się wchłonęła wtedy. W czwartek znowu pijąc, zatrzymała się na tej flegmie, a było tej flegmy już o wiele więcej niż w środę. Tylko wtedy poczułam jakby wszystko spłynęło mi w dół. Dodam, że dla pewności, żeby poleciało jeszcze zagryzłam bułką i teraz póki co, jeszcze mam trochę tej flegmy w gardle, wiec biorę ten lek na rozrzedzenie, ale zagryzam bułką dla pewności, że pójdzie dalej. I tu moje pytanie, bo rozumiem, że dla pewności lepiej zaprzestać stosunków bez zabezpieczenia przez to całe opakowanie, bo nie wiem czy tabletka ze środy się wchłonęła. A pytanie moje brzmi tak: Jeśli przez to całe opakowanie nie będę miała stosunków bez zabezpieczenia i po tej przerwie 7-dniowej zaczynając nowe opakowanie tabletek będę mogła normalnie się kochać bez zabezpieczenia, czy przez pierwszy tydzień po tej przerwie jeszcze stosować prezerwatywy? Chodzi mi o to, że to opakowanie czyli 3. blister kończę brać 2 grudnia i przerwę mam do 9 grudnia i 10 grudnia zaczynam nowy blister (czwarty). To już wzięta pierwsza tabletka z tego 4. blistra mnie zabezpiecza, czy trzeba przez 7 dni się jeszcze dodatkowo zabezpieczać? Trochę mnie to martwi, proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności powinnaś jak najszybciej udać się do lekarza rodzinnego. Tak gęsta zalegająca wydzielina wymaga natychmiastowego leczenie. Istnieje ryzyko jej nadkażenia, co w konsekwencji może doprowadzić do zapalenia płuc. Ważne jest także odpowiednie nawadnianie - powinnaś pić ok 2.5 l wody dziennie.

Nie wspominasz w swoim poście o wymiotach, ani o ostrej biegunce, a zatem należy przyjąć, że tabletka się wchłonęła i jesteś całkowicie zabezpieczona. Produkty spożywcze nie osłabiają działania antykoncepcyjnego, a zatem nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia.

Pozdrawiam