Tabletka stanęła mi w gardle. Czy się wchłonie?

Witam. Jestem już przy 7 tabletce z 3 opakowania tabletek s*****20 i tu moje pytanie: czy jeśli tabletka stanęła mi w gardle to mam wziąć kolejną? Czy antykoncepcja jest zachowana i nie trzeba się martwić? I jeszcze ostatnio zauważyłam, że w gardle jak by stanęła mi flegma nie mogę tego odkaszlnąć, bo znowu jak by się zbierała. Jeśli wypiłam tabletkę to czy jest możliwe, że ona się przykleiła do tej flegmy? Czy ona się w niej rozpuści normalnie czyli antykoncepcja jest zachowana, czy należy wypić następną bo może ona nie zadziałać? Proszę o szybko odpowiedź. Strasznie się martwię. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli po stanięciu w gardle tabletka została jednak przełknięta i trafiła do żołądka, to należy uznać, że dostateczna dawka hormonów wchłonęła się i antykoncepcja jest zachowana. Co do flegmy to może być związane z zapaleniem gardła. Tabletka na pewno nie zdąży się w niej rozpuścić, nie ma ona wpływu na antykoncepcję. Nie ma więc podstaw do brania kolejnej tabletki.

Pozdrawiam serdecznie!