Czy tabletka się wchłonęła zanim wymiotowałam?

Witam! Mam 16 lat i biorę tabletki. Biorę je zawsze o 22.00, ale bolała mnie głowa (mam migrenę) i zwymiotowałam o 3.Czy tabletka się wchłonęła??? Czy muszę się zabezpieczać???

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wchłanianie tabletek antykoncepcyjnych trwa zazwyczaj 3-4 godziny, więc w Pani przypadku działanie środka powinno być zachowane i nie ma potrzeby stosować dodatkowego zabezpieczenia.

Pozdrawiam!