Czy jest możliwe przesunięcie pierwszego dnia cyklu miesiączkowego?

Witam ! czy jest mozliwe przesuniecie pierwszego dnia cyklu menstruacyjnego ? Tzn. dostalam okres 1,5 tyg wczesniej a teraz prawidlowy spoznia mi sie juz 6 dni , wykluczajac opcje ciazy czy jest to mozliwe ? I czy jest to spowodowane ?

Lek. Katarzyna Szymczak

W młody wieku mogą występować nieregularne cykle, dodatkwo wiele czynników moze wpływać na ich długość, m.in. stres, choroby współistniejace, spożywanie alkoholu, zmiana klimatu. Jeśli następny cykl także będzie nieregularny radzę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam