Jak uregulować cykl miesiączkowy 23-latki?

Witam, mam 23 lata i mam problem z nieregularnymi miesiączkami które występują co 23 dni. Co mam zrobić żeby były regularne i występowały co 26 dni.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

cykl miesiączkowy jest zmienny, ponieważ wpływa na niego bardzo dużo czynników, takich jak stres, infekcje, przyjmowane leki, zmiana diety lub wzmożona aktywność fizyczna. Cykl może zmienić się także pod wpływem podróży, małej ilości snu czy z powodu przepracowania. To skomplikowany proces, dlatego nie każda kobieta może doświadczać miesiączek "jak w zegarku". Więcej informacji na temat cyklu menstruacyjnego znaleźć można poniżej: https://portal.abczdrowie.pl/cykl-miesiaczkowy.

Choć przyjmuje się, że cykl miesiączkowy trwa zazwyczaj 28 dni, to nie jest to normą. Prawidłowy cykl (zwłaszcza u młodych dziewczyn) może trwać od 21 do 35 dni.

Warto jednak skonsultować nieregularne miesiączki z ginekologiem, gdyż czasem przyczyną ich występowania są zaburzenia hormonalne lub schorzenia ginekologiczne.

Zachęcamy do lektury artykułu na ten temat: https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.