Czy taki cykl u zdrowej kobiety jest normalny?

Czy 23 cykl u zdrowiej kobiety to norma? Mam 40 lat Nie biorę tabletek Zdarza mi się to czasami Ostatnio mam stresy i schudłam kilka kilogramów
KOBIETA, 40 LAT 2 miesiące temu

Nacięcie krocza podczas porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

długość cyklu menstruacyjnego to kwestia indywidualna. I choć przyjęło się, że uśredniony, podręcznikowy cykl trwa 28 dni, to tak naprawdę prawidłowa długość cyklu wynosi od 21 do 35 dni. Cykl trwający 23 dni mieści się w określonych normach, więc jest w porządku.

Najważniejsze, aby okres pojawiał się regularnie. Nieregularne miesiączki mogą bowiem świadczyć o zespole policystycznych jajników, chorobach endokrynologicznych lub zaburzeniach hormonalnych. Wspomina Pani o odczuwaniu stresu w ostatnim czasie oraz o utracie kilogramów. Czynniki te również mogą wpływać na długość cyklu kobiecego. Między innymi z tych powodów okres może się przesuwać.

Jeśli zauważy Pani jakiekolwiek nieprawidłowości lub zmiany w cyklu menstruacyjnym proszę zgłosić się do ginekologa i wykonać podstawowe badania.

Więcej informacji dotyczących cyklu miesiączkowego znaleźć można pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/cykl-miesiaczkowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty