Co może być przyczyną wydłużającego się cyklu?

Witam. Od jakiegoś czasu moje cykle menstruacyjne zaczęły się wydłużać. Zawsze miałam bardzo regularny okres, a moje cykle trwały ok. 28 dni. W kwietniu dostałam miesiączkę w 33 dniu cyklu, w maju w 34 dniu cyklu, a w czerwcu w 38 dniu cyklu. Ważę 56 kg, więc wina nie leży po stronie wagi, ponieważ jest ona prawidłowa przy moim wzroście. Cierpię na niedoczynność tarczycy, ale codziennie przyjmuję Euthyrox N 88 o stałych porach. PCOS nie mam. Bardzo proszę o poradę co może być przyczyną wydłużających się cyklów.
KOBIETA, 23 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Wydłużone cykle miesiączkowe mogą mieć związek z zaburzeniami hormonalnymi. Konieczna jest więc wizyta u ginekologa, który wykona odpowiednie badania oraz zleci Pani badania hormonalne. Interpretacja wyników może dać odpowiedź.

Zdaniem naszej ekspertki wydłużone cykle miesiączkowe są charakterystyczne dla niewydolności ciałka żółtego. Inne możliwe przyczyny to torbiele na jajnikach, hiperprolaktynemia, zespół policystycznych jajników, a także schorzenia endokrynologiczne.

Takie odpowiedzi można znaleźć m.in. pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydluzajace-sie-cykle-miesiaczkowe,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/letrox-a-wydluzone-cykle-miesiaczkowe,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czego-oznaka-jest-wydluzenie-sie-cyklu-miesiaczkowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.