Czy możliwe jest wydłużenie cyklu?

Mam 39l. Zawsze miesiączkę miałam co 28-30 dni. Po urodzeniu drugiego dziecka cykl skrócił się do 23dni, po urodzeniu 3 dziecka (37lat) cykl trwa 21- 23 dni. Jest regularny, niebolesny, trwa zazwyczaj 7/8dni ale z przerwami np 3dni krwawie, potem dzien przerwy i delikatne krwawienie do 7dnia. Badanie USG, cytologią ok. Brałam tabletki antykoncepcyjne pół roku ale po odstawieniu cykl znowu był krotki. Czy jest możliwość wydłużyć cykl. Czy są jeszcze jakieś możliwości? Jest to dość męczące a sugestie, że taka natura mnie nie przekonują
KOBIETA, 40 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po urodzeniu dziecka cykl miesiączkowy może się wydłużyć bądź skrócić. Jest to kwestia indywidualna, tak samo jak bardziej lub mniej bolesne miesiączkowanie. Niestety nie ma możliwości, by w naturalny sposób wydłużyć bądź skrócić cykl miesiączkowy. Jak sama Pani zauważyła stosowanie antykoncepcji hormonalnej ustabilizowało miesiączki, ale tylko dlatego, że przyjmowała Pani hormony.

W tej sytuacji warto oznaczyć poziom hormonów. Za wydłużenie bądź skrócenie cyklu miesiączkowego mogą bowiem odpowiadać zaburzenia hormonalne.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-cykl-miesiaczkowy-mogl-sie-wydluzyc,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrocenie-cyklow-miesiaczkowych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrocenie-cyklu-miesiaczkowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.