Dlaczego mój cykl mocno się wydłużył?

Cykl trwał przeważnie 42-46 dni obecnie trwa 54 dni, nabrzmiałe piersi, bóle menstruacyjne, negatywne testy zrobione mimo tego że ostatni kontakt fizyczny był 4 miesiące temu, co może być przyczyną? Dodam tylko że leczyłam się długi czas na insulinooporność przez co miałam zaburzenia, teraz już mam to za sobą.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

cykl miesiączkowy może wydłużyć się z powodu stresu, odchudzania czy nadmiernego wysiłku. Jeśli jednak mimo upływu czasu, okres nie pojawi się, to proszę udać się do ginekologa, który po zbadaniu Pani będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Skoro ostatnie współżycie miało miejsce 4 miesiące temu, to ryzyko ciąży można wykluczyć – zwłaszcza, że test ciążowy dał wynik negatywny. Często przyczyną wydłużonego cyklu miesiączkowego oraz innych nieprawidłowości związanych z miesiączkowaniem są zaburzenia hormonalne.

Najprawdopodobniej więc konieczne będzie wykonanie badań hormonalnych. Na podstawie badania oraz otrzymanych wyników lekarz zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-wydluzyl-mi-sie-cykl,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-cykl-miesiaczkowy-mogl-sie-wydluzyc,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-nagle-wydluzenie-cyklu-miesiaczkowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.