Czego oznaką jest wydłużenie się cyklu miesiączkowego?

Co sie ze mna dzieje? Od paru miesiecy wydluzyl mi sie cykl miesiaczkowy (zwykle mialam 32dni i nagle rowno po 38) od poniedzialku mam straszne bole brzucha prawdopodobnie od stresu (bol pojawoa soe tylko gdy jestem w szkole). Niedawno wyskoczyl mi spory guzek w okolicach szyi. Mam wieczorne zawroty glowy. Jestem przed okresem. dwa tygodnie temu mocno uderzylam tylem glowy o parkiet. Czy to moze miec zwiazek? Blagam o odpowiedz!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, stres, czy infekcje mogą wpłynąć na wydłużenie się cyklu miesiączkowego. Jeżeli miesiączki >37 dni będą się utrzymywać przez 3 kolejne cykle, to zalecam kontakt z ginekologiem i wykonanie podstawowych badan hormonalnych.