Czy jest możliwość zajść w ciążę przed okresem?

Witam, moje pytanie dotyczy możliwości zajścia w ciążę przed okresem. Od jakiegoś czasu mam tak,m że miesiączka przychodzi raz 2-3 dni wcześnie innym razem później. od kilku dni bolał mnie brzuch dołem, klasycznie ja na miesiączkę.. Do stosunku doszło 5 grudnia, a 7 dostałam miesiączki, ale dość delikatnej, raczej przypominającej lekkie plamienie początkowo. Po prostu chciałabym wiedzieć czy jest taka możliwość i mamy na co czekać jeśli chodzi o robienie testu, badań z krwi itd.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Każdy niezabezpieczony stosunek płciowy wiąże się z ryzykiem zajścia w ciążę. W opisanej przez Panią sytuacji istnieje również taka możliwość. Zalecam wykonanie testu ciążowego - aby uzyskać najbardziej wiarygodny wynik, test ciążowy należy wykonać po ok. 14 dniach od stosunku. W razie wątpliwości zalecam konsultację u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.