Brak okresu, bóle u dołu brzucha a negatywne testy ciążowe

Witam Mam pytanie dotyczące możliwości ciąży a negatywnym wynikiem testu ciążowego. Mianowicie ostatni okres miałam 28.06, cykle mam regularne co 28 dni. 13.07 doszło z moim mężem do stosunku. Do tej pory miesiączka nie wystąpiła ale wynik testu jest negatywny. Od tygodnia mam lekkie bóle u dołu brzucha, szybciej łapie mnie zadyszka niż zwykle a wczoraj ślina z buzi mi tak leciała że aż miałam problemy z mówieniem. Może jest za wcześnie na test ciążowy?? Jaka jest szansa na to że jestem w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Szanse na zajście w ciążę są dość wysokie, ponieważ do stosunku doszło w czasie dni płodnych. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.