Czy jest możliwość, że na opóźnienie okresu wpływ ma stres lub złe odżywianie?

Witam Dwa dni przed okresem rozpoczęłam współżycie z partnerem, był to mój pierwszy raz. Powinnam dostać okresu 22.11.2014 roku i spóźnia mi się już 5 dni. Kochaliśmy się podczas dni niepłodnych. Oprócz tego wydzielam dużo śluzu, mam mdłości i boli mnie dolna cześć brzucha. Czy jest możliwość, że na opóźnienie okresu ma stres lub złe odżywianie? Czy jest możliwość zajście w ciąże chociaż były to dni niepłodne i partner nie wtrysnął się, tak mi się wydaje???

To warto pamiętać.
Odpowiadając na pierwszą część pytania - to oczywiście zarówno stres jak i niedowaga mają ogromny wpływ na zaburzenia cyklu, głównie w postaci opóźnienia lub braku miesiączki