Czy jest możliwość, ze zaszłam w ciążę przed 15 sierpnia?
Witam, Podczas wczorajszego badania USG (tj. 19.09.2022) poinformowano mnie o 5Hbd ciąży. Jednakże z prowadzonego przeze mnie kalendarzyka nie uprawiałam stosunku pomiędzy 15 a 21 sierpnia. Czy zatem jest możliwość iż zaszłam w ciążę przed 15 sierpnia czy raczej podczas stosunku po 21 sierpnia. Problem wyliczenia tygodnia powoduje zaburzony cykl miesiączkowy, stąd moje pytanie. Pozdrawiam

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
zgodnie z badaniem USG ciąża ma już 5 tygodni, nie oznacza to dokładności co do dnia, ponieważ wiek zapłodnieniowy jest krótszy o około 2 tygodnie i zapłodnienie mogło nastąpić np. pod koniec sierpnia. Dzieje się tak, ponieważ ciążę liczy się od pierwszego dnia cyklu, a do poczęcia dochodzi najczęściej w jego środku, czyli podczas owulacji.
Sama ciąża trwa około 267 dni od momentu zapłodnienia i dopiero przy porodzie będzie możliwość dokładnego określenia, kiedy doszło do poczęcia.
W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego zagadnienia:
https://portal.abczdrowie.pl/termin-porodu