Czy jest możliwość, żeby TSH w ciągu roku wzrosło z 2,4 do 3,7?

Witam, Czy jest możliwość żeby TSH w ciągu roku wzrosło z 2,4 do 3,7. Moje OB wynosi 17. Czy to w ogóle są prawidłowe wyniki ?

Dzień dobry.

Oczywiście jest taka możliwość. Natomiast biorąc pod uwagę Pani wiek, to wynik TSH jest nieco za wysoki, a więc warto wybrać się do endokrynologa celem ogólnej oceny, zwłaszcza, jeśli w rodzinie występowały choroby tarczycy. OB po godzinie jest odrobinę za wysokie, ale powody zrostu OB do tak niewielkich wartości mogą być bardzo błahe, więc proszę skontrolować sobie ponownie OB za ok. 4 tygodnie, a jeśli będzie podwyższone, to należy udać się do lekarza, który postara się określić przyczynę podwyższonego OB.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz