Planowanie ciąży przy podwyższonym TSH

Witam mam 32 lata.Robiąc wyniki okazało się że mam podwyższone tsh(w 2014 było 4,9 i się zaczęło,zostałam skierowana do endokrynologa gdzie poszłam miałam porobione wszystkie wyniki typu tsh i ft3 i 4 były w normie, oraz usg tarczycy też nic nie wyszło, lekarka przepisała mi dawki leku eutyrox najpierw 25 i pozniej podnosiła, w pierwszym momencie tsh skoczylo do 7,30 i stopniowo spadac,na dzien dzisiejszy spadło mi aż do 0,017.Prolaktyna tez wysoka od 29 w 2014 dzis 80.Co robic by zajsc w ciaze

WItam,

Proszę udać się do endokrynologa. Konieczna jest korekta dawki Euthyroxu i leczenie mające na celu redukcję hiperprolaktnemii (agoniści dopaminy). Wcześniej warto byłoby wykonać test z Metoclopramidem.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz