Czy jest możliwość zmniejszenia popędu farmakologicznie?

Witam, moim problemem jest dosyć częsta masturbacja, wręcz nałogowa ciągnie się to za mną od wielu lat. Próbowałem ją ograniczyć ale z tym jest problem, jestem leczony na nadciśnienie i zaburzenia nerwicowe od kilku lat- lekarz psychiatra zastanawia się już nad odstawieniem mi leków. Czy jest możliwość zmniejszenia popędu lekami? Mam 28 lat, nie wiem czy nie muszę zrobić też badania na poziom testosteronu. Dziękuję

Lek. Michał Lenard

Jest to możliwe, natomiast takie leczenie powinno odbywać się pod nadzorem lekarza. Sugeruję skonsultowanie problemu uzależnienia od masturbacji z psychiatrą, lub seksuologiem, który zaleci odpowiednie postępowanie i w razie potrzeby - leki. Pozdrawiam!