Czy jest powód do niepokoju i dalszej diagnostyki rubinków na skórze?
Dzień dobry. Mam 40 lat. Przy kontroli znamion dermatolog zaobserwował liczne "rubinki". W badaniach laboratoryjnych prób wątrobowych fosfataza zasadowa 116. Reszta badań w normie. Po 3 m-ch fosfataza zasadowa na poziomie 75, pozostałe badania w środkowej normie, morfologia, ob, crp również w normach. Czy jest powód do niepokoju i dalszej diagnostyki rubinków na skórze? Czy wykonać np. usg jamy brzusznej, którego jeszcze nigdy nie robiłam? Dziękuję

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Refundacja leków na łuszczycę
Łuszczyca to schorzenie skóry. Wymaga ona specjalistycznego leczenia. Jakie leki przyjmować przy łuszczycy? Czy są one refundowane? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o kosztach leczenia łuszczycy.
Dzień dobry, każde przebarwienie a także zmiana na skórze powinna być regularnie badana za pomocą dermatoskopu przez lekarza specjalistę. Pozwala to wykluczyć złośliwość zmian skórnych. Po wywiadzie oraz szczegółowym badaniu lekarz może zalecić odpowiednio dobraną terapię. W zależności od zaawansowania zmiany można podjąć różne drogi leczenia. Lżejsze zmiany barwnikowe są doskonale tolerowane przez terapie laserowe, lub za pomocą peelingów medycznych. Większe i głębiej umiejscowione natomiast należy poddać leczeniu chirurgicznemu, co jednak uprzedzone jest wizytą u lekarza dermatologa chirurga. Jeżeli przebarwienie jest stosunkowo małe, lekarz specjalista może posiłkować się jedynie lekami miejscowymi dobranymi indywidualnie do potrzeb pacjenta. Należy pamiętać, że doskonałą ochroną przed przyszłymi zmianami barwnikowymi na skórze jest fotoprotekcja.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
http://lenartowiczclinic.pl