Czy jest prawdopodobieństwo odesłania do domu osoby 3 dni po terminie porodu?

Jestem 3 dni po terminie porodu,ginekolog mnie bada co kilka dni,mówi,że wszystko ok,na usg widzi delikatny postęp i ponad palec rozwarcia.Nie odczuwam rzadnych skurczy,tylko plamię,nie odchodzi ani czop ani wody...jest szansa że jak pojadę do szpitala to nie zostanę kolejny raz odesłana do domu?to flustrujące,nie śpię po nocach,wiem,że tak można oczekiwać do 42tyg.ale obawiam się czy wszystko dobrze.Do wybranego szpitala mam dość daleko i jazda tam co 2-3dni jest dla mnie po prostu zbyt droga..

O tym czy już należy przyjąć Panią do szpitala czy jeszcze nie ma takiej potrzeby decyduje ginekolog prowadzący. Jeśli akcja porodowa ewidentnie zaczyna się na pewno zostanie Pani przyjęta. Nie ma w tym względzie ewidentnych standardów.