Czy jest ryzyko CMV w 10-tygodniu ciąży?

Witam, Jestem w 10 tygodniu ciąży,mamy w rodzinie 7 miesięcznego chłopca który ma cytomegalie,spotykam się z nim sporadycznie ale z jego rodzicami i dziadkami już częściej,czy coś mi grozi,powinnam zrobić badania?

Lek. Michał Lenard

Ryzyko nie jest duże, ale warto zgłosić się do swojego lekarza w celu wykonania badań. Sugeruję też ograniczyć kontakty z osobami potencjalnie zarażającymi. Pozdrawiam!