Czy jest ryzyko listeriozy w 30 tygodniu ciąży?

Witam jestem w 30 tygodniu ciąży niedawno zjadłam kilka plasterków pieczonej szynki która okazała się lekko podpsuta mimo iż kupiłam ją tego samego dnia widocznie sprzedali mi już starą szynkę. czy w tej sytuacji duże jest ryzyko zarażenia się listeria? Z góry dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 36 LAT 2 tygodnie temu

Wyznaczanie daty porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

zdaniem jednego z naszych ekspertów współczesne mięso rzadko bywa zakażone listerią, ale mimo to, nie można całkowicie wykluczyć takiego ryzyka. Listerioza może dawać objawy grypopodobne, takie jak biegunki, wymioty i gorączkę, jak i przebiegać bez żadnych objawów.

Aby określić, czy doszło do zakażenia, konieczne jest więc wykonanie badań diagnostycznych. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego i opowiedzieć mu o tym przypadku.

W międzyczasie można zapoznać się z odpowiedziami specjalistów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-mozna-wykonac-badanie-kontrolne-na-listerioze-bedac-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-ryzyko-listeriozy-w-20-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-jest-ryzyko-zarazenia-listerioza-po-spozyciu-nieswiezego-jedzenia-u-kobiety-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty