Kiedy można wykonać badanie kontrolne na listeriozę będąc w ciąży?

Witam w dniu wczorajszym zjadłam warzywa swieze ktore byly w jednej misce z surowym miesem. Nie wiedzialam o tym, gdyz miesa już nie było. Poznalam dopiero po smaku ze warzywo inaczej smakuje (było otoczone marynata miesa). Jestem w 15 tygodniu ciazy. Boje się ze moglam zarazic się listerioza…Kiedy mogę wykonac badanie kontrolne, czy wogole jest sens? Jak często zdarza się ze mieso jest zatrute bakteria?

Lek. Michał Lenard

Obecnie mięso rzadko jest zakażone listeriozą, ale nie można wykluczyć takiego ryzyka. Sugeruję skierować się do swojego ginekologa, który zleci Pani odpowiednie badania. Pozdrawiam!