Czy jest ryzyko wirusa hsv2?

Witam. Jestem w 11 tyg ciąży. Nigdy nie miałam opryszczki. Mój partner miał opryszczke dwa tygodnie temu( na ustach przez 4 dni,później utrzymujący się czerwony ślad przez 7dni). Gdy miał "żywą" opryszczke nie calowalismy się ani nie uprawialismy seksu. W późniejsze dni już tak włącznie z seksem oralnym. Nie mam do tej pory żadnych objawów tzn ani opryszczki na wardze ani na narządach płciowych. Moje pytanie brzmi jakie jest ryzyko że zarazilam się wirusem hsv1 i czy jest ryzyko wirusa hsv2 ( partnermiałtylkoopryszczkenawardze

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej hsv 1 którego jest możliwe przeniesienie w okolice narządów rodnych