Czy jest sens brania tabletki 72h po w 8. dniu cyklu?

Witam. W 8. dniu cyklu przyjęłam tabletkę 72 godz po. Mój cykl trwał zwykle 29, 30 dni. Czy był sens zażywania tego leku, gdy były wówczas dni niepłodne?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ponieważ antykoncepcja "po", zawiera bardzo dużą dawkę hormonów i jest rzeczywistą ingerencją w gospodarkę hormonalną organizmu, zawsze należy dokładnie przemyśleć, czy jej zastosowanie ma sens.

Ósmy dzień cyklu jest już granicznym terminem. Zakłada się, że dni płodne znaczynają się na 5 dni przed owulacją - pierwszego dnia pojawienia się jakiegokolwiek śluzu.

Nie jestem w stanie obecnie powiedzieć, czy były słuszne wskazania, czy nie. Ale na przyszłość warto uwzględnić te informacje. Polecam artykuł: wyznaczenie dni płodnych.
Serdecznie pozdrawiam!