Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jest sens robić badania hormonalne na trądzik?

Czy jest sens robić badania hormonalne na trądzik? Czytałam że i tak chyba leczy to się Izotekiem, więc czy jest sens robić. Nie chce za nie płacić bo są bardzo drogie to już wolę łykać Izotek, chyba że leczy się to tabletkami antykoncepcyjnymi. Izotekiem miałam już dwie kuracje. Jedna rok druga pół roku. Przy drugiej już sama zrezygnowałam bo była poprawa a nie chciałam znowu ładować na siebie pełno filtrów... Jednak po roku od brania znowu się zaczyna. Uważam że trądzik jak już to powinien być przed okresem a nie cały czas.... Nie wiem już co robić... Mam 22 lata.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy