Czy jest się zabezpieczonym w czasie 7-dniowej przerwy w tabletkach?

Witam! Dręczy mnie jedno pytanie... Od 9.12.10 zaczęłam przyjmować tabletki do 29.12 i się zaczęła tygodniowa przerwa. 30 i 1 grudnia odbyłam stosunek dodam, że dodatkowo zabezpieczamy się z moim chłopakiem prezerwatywami. Lecz stwierdziliśmy, że skoro biorę tabletki to spróbujemy bez i mniej więcej 10 min. kochaliśmy się bez i dodam, że mój partner nie skończył we mnie... I bardzo proszę o odpowiedź, czy jestem także zabezpieczona w czasie tych 7 dni. Zaznaczę, że zaczęłam brać tabletki w pierwszy dzień miesiączki. Także dostałam okres na 3. dzień przerwy tak jak miałam dostać. Czy mam się czego obawiać, czy też nie? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry bardzo dziękuję!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku regularnego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia w czasie  7dniowej przerwy. Wówczas  antykoncepcyjne działanie tabletek jest też zachowane. Także nie ma Pani powodów do niepokoju.

Pozdrawiam