Ile czasu jest się zabezpieczonym po wzięciu ostatniej tabletki?

Witam, mam 18 lat i chciałam zapytać ile czasu jestem jeszcze zabezpieczona po wzięciu ostatniej tabletki z blistra dodając, że już nie chce ich brać. Proszę o pilną odpowiedź. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli nie zamierza Pani wrócić do przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych po 7dniowej przerwie, to niezbędne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia już od pierwszego dnia od zaprzestania ich zażywania.
Fakt ochrony w trakcie 7dniowej przerwy wynika z przyjęcia tabletki w 8 dniu jej trwania. Jako że nie zamierza Pani jej przyjąć, tak jak wspomniałam wcześniej, należy bezpośrednio przejść na inną metodę antykoncepcji.

Pozdrawiam