Czy jest szansa na ocalenie ciąży po zabiegu amputacji szyjki macicy?

Dzień dobry , jestem po zabiegu amputacji szyjki macicy metodą Sturmdorfa , w trakcie zabiegu usunięto mi połowę szyjki z powodu zmian dysplastycznych HSIL i wyłyżeczkowano kanał szyjki . Niestety zmiany HSIL obecne na granicy cięcia , w wyskrobinach brak nieprawidłowości. Czy jest jeszcze szansa na ocalenie macicy , czy można zastosować ponownie zabieg konizacji , aby usunąć zmiany bez naruszania trzonu macicy ? Mam 30 lat i 2 dzieci , nie wykluczam w przyszłości chęci posiadania kolejnego .

Lek. Tomasz Budlewski

należy rozważyć za i przeciw na podstawie ryzyka , czy były rety HPV dna ? proszę zgłosić się do lekarza ginekologa