Czy jest szansa że mojej mamie wróci głos?

Dzien dobry potrzebuje pomocy, moja mama lat 55 jest po zabiegu usunięcia torbielą z lewej strony po operacji mama straciła głos mówi ale potrzebuje dużo wysiłku głos jest ochrypniętym i cichy okazało się na wizycie kontrolnej ze na podwichniecie lewej nalewki moje pytanie czy jest szansa, aby wrócił mojej mamie normalny głos .

Nie podała Pani kiedy był wykonany zabieg ani skąd dokładnie była usunięta torbiel i czego to była torbiel. Jeśli chrypka, problemy z głosem związane są z jakiś uszkodzeniem, podrażnieniem nerwów ich regeneracja całkowita (jeśli do takowej dojdzie) to okres około 9-12 miesięcy.