Brak czucia w języku po usuwaniu zęba

Witam, Bardzo proszę o pomoc. 2 tygodnie temu miałam usuwaną dolną lewa ósemkę. Od tego czasu straciłam czucie w lewej połowie języka, nie czuje smaku, temperatury, dotyku. Neurolog przepisał mi serię zastrzyków z Dexavenu a także witaminę B. Niestety zakonczyłam brać zastrzyki, a efektów brak. Neurolog powiedział, że skoro brak efektów, to nerw jest uszkodzony trwale. Ja jednak czuje co jakiś czas mrowienie na języku, czasem prądy/pulsowanie.Czy można podjąć jeszcze jakieś kroki? Fizjoterapia?

Witam serdecznie,
Jednym z możliwych powikłań po zabiegu usunięcia dolnych ósemek jest podrażnienie nerwu, w tym przypadku nerwu językowego.
Najczęściej czucie powraca w przeciągu 6 miesięcy, jednak czasem nerw się nie jest w stanie zregenerować. Można stosować witaminy B-complex oraz naświetlanie laserem, w celu zwiększenia szansy na regenerację nerwu.

Czy czucie wróci po zabiegu zależy od uszkodzenia nerwu, od tego czy nerw jest przerwany czy tylko "podrażniony" mechanicznie, lub pozostaje pod wpływem środka znieczulającego.. Wskazane jest wykonanie rtg pozabiegowego i ocena tego zdjęcia.