Brak czucia po dłutowaniu ósemki u 21-latki

Witam.Jestem tydzień po dłutowaniu ósemki. Zabieg był bardzo ciężki, co poskutkowało brakiem czucia w lewej połowie języka, nie czuję także smaku. Chirurg, który zabieg wykonywał stwierdził że trzeba czekać-czucie może wróci, może nie. Postanowiłam iść do neurologa, ten przepisał mi Neurovit i domięśniowo Dexaven. Powiedział, że poprawa nastąpi po 2 tygodniach, jeśli nie to niestety-trwałe uszkodzenie. Minął już tydzień i brak efektów. Czy naprawdę już nic się nie da zrobić? Rehabilitacja?

Witam serdecznie,
Niestety, ale osłabienie lub utrata czucia są możliwym powikłaniem przy usuwaniu ósemek. Jest to związane z tym, że ich korzenie bardzo często znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie nerwu. Dlatego tak ważne jest, aby usuwać je delikatnie i u doświadczonego lekarza, ponieważ znacznie zmniejsza to ryzyko wystąpienia takiego podrażnienia.
W większości przypadków czucie w języku wraca do pół roku od zabiegu, można wspomagać regenerację nerwu przez zażywanie witamin z grupy B. Dodatkowo można wspomóc regenerację nerwu przez naświetlanie laserem.

Czy czucie wróci po zabiegu zależy od uszkodzenia nerwu, od tego czy nerw jest przerwany czy tylko "podrażniony" mechanicznie, lub pozostaje pod wpływem środka znieczulającego.. Wskazane jest wykonanie rtg pozabiegowego i ocena tego zdjęcia.