Czy brak czucia w dolnej wardze ma związek ze znieczuleniem?

Witam, dwa dni temu miałam ciężki zabieg usunięcia dolnej ósemki, nacinane działo, dłutowanie, zabieg trwał 2,5 godziny. Podano mi 7 dawek znieczulenia ponieważ przez stan zapalny nie chciało działać. Dostałam antybiotyk, augmentin co 8 godzin. Od tego czasu jestem bardzo opuchnięta, mam szczękościsk, ale bardziej mnie martwi brak czucia w dolnej wardze, czy to minie czy może znieczulenie jeszcze trzyma? A może został naderwany lub zerwany nerw w wardze co w takiej sytuacji? Proszę o poradę, bo nie wiem co robić,

Usuwanie 8 może spowodować opisane problemy. Zdążą się to bardzo rzadko ale jest możliwe. Trzeba ocenić tomografię która była wykonywane przed usunięciem 8 aby można było powiedzieć czy ma to związek bezpośrednio z usuwaniem zęba ponieważ korzenie "dotykały" nerwu lub jest to podrażnienie spowodowane znieczuleniem. Wykonywanie dokładnej diagnostyki RTG i TK przed usuwaniem zębów daje możliwość unikania takich sytuacji. Proszę zgłosić się do lekarza aby ocenił sytuację i na podstawie badań wszystko wytłumaczył i uspokoił. Są leki które w takich przypadkach lekarz przepisze aby pomogły w regeneracji tkanek.