Zaburzenia czucia języka po ekstrakcji zęba

Witam, ponad rok temu miałam dłutowaną dolną ósemkę; po zabiegu wystąpił brak czucia na połowie języka po stronie usuniętego zęba. Czucie w ciągu tego roku wróciła na tyle że już nie przygryzam języka, jednakże nadal nie czuję w ogóle dotyku i smaków na połowie języka (po stronie usuwanego zęba). Czy po tak długim czasie od ekstrakcji jest jeszcze szansa by czucie wróciło? Co powinnam zrobić by ew. je przyśpieszyć?

Witam,
Rok od urazu to dość długo . Na ogół dolegliwośći tego typu , nawet po całkowitym przerwaniu nerwu zębodołowego dolnego ustępują po ok 9-12 miesiącach. Budujące jest to , że zauważa Pani poprawę czucia w stosunku do stanu tuż po zabiegu. Proponuję przyjmowanie witamin z grupy B (B6 , B12). Dobrze było by też wykonać zdjęcie panoramiczne , a najlepiej CBCT ( tomograf) i ocenić miejsce po ekstrakcji oraz przebieg kanału nerwu.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Dobrze by było udać się w celu kontroli do gabinetu stomatologicznego - najlepiej do chirurga stomatologicznego ( ewentualnie chirurga szczękowo - twarzowego ). Specjalista zleci niezbędne badania - prawdopodobnie oprócz RTG OPG, CT. Bez wizyty w gabinecie stomatologicznym ciężko określić prawdopodobieństwo powrotu czucia.