Czy jest szansa, że może być w ciąży?

Witam moja dziewczyna ma dość nie regularne miesiączki pomiędzy 28 a 35 dni. Ostatnia miesiączka skończyła się 27 listopada i od tego czasu współzylismy jeden raz dokładnie 20 grudnia, oczywiscie uzylismy prezerwatywy oraz wytrysk miał miejsce juz po wyjęciu członka. Natomiast 16 grudnia trochę nas poniosło i zaczeliśmy się ocierać o siebie na wzajem, tzn ocierałem swoim członkiem o wargi sromowe mojej dziewczyny, dodaj iż oboje byliśmy wtedy bardzo mokrzy a do penetracji nie doszlo. Jest juz 36 dzień cyklu a dziewczyna dalej nie ma okresu, czy jest szansa ze mogła zajsc w ciąże? Dodam ze w ciągu ostatniego miesiaca miała  bardzo duzo stresu związanego z smiercia bliskiej osoby. Proszę o odpowiedz bo oboje nie możemy spać z powodu stresu.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

o ile stosunek płciowy z zabezpieczeniem w postaci prezerwatywy oraz ejakulacja poza drogami rodnymi niweluje ryzyko ciąży do zera, o tyle nie sposób jednoznacznie udzielić odpowiedzi na pytanie o zbliżenie z 16. grudnia.

Otóż w takim wypadku zapłodnienie jest mało prawdopodobne – ryzyko jest znikome, niemniej pojawienie się preejakulatu może być alarmujące. Choć ten pochodzący z gruczołów cewkowych płyn ma na celu nawilżenie cewki moczowej i zneutralizowanie kwaśnego odczynu pochwy, to w rzeczywistości może zawierać żywe, zdolne do zapłodnienia plemniki. Stąd też wskazane jest zachowanie ostrożności przy takich zbliżeniach.

Zachęcam do zapoznania się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

W przypadku spóźniającego się okresu warto wykonać test ciążowy. Mimo iż ryzyko ciąży jest niewielkie, to na pewno pozwoli to Panu i partnerce odzyskać spokój.

Więcej informacji na temat tego, kiedy wykonać test ciążowy oraz jak działa jego mechanizm w materiale dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.