Czy jest jakakolwiek szansa na to, że dziewczyna zaszła w ciążę?

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie okresu. Otóż dziewczyna ma 22 lata i drugi miesiąc z rzędu nie ma objawów przed okresem. Miesiąc temu okres pojawił się nagle, bez objawów, tak tym razem został dzień do okresu i nic nie czuje. Dziewczyna się stresuje i mówi, że to może być ciąża, jednak między nami nie doszło do penetracji, jedynie się ocieraliśmy, z tym, że nie było bezpośredniego kontaktu jeśli chodzi o mojego członka z Jej miejscem intymnym, jedynie na dole brzucha raz czuła preejakulat. Czy jest jakakolwiek szansa na to, że preejakulat dostał się i zaszła w ciążę? Potrzebuję odpowiedzi, ponieważ dziewczyna się strasznie stresuje i mi się wydaje, że to przez to, bo przeżywa, że wcześniej miała normalnie objawy przed okresem, a teraz kolejny miesiąc bez jakichkolwiek objawów

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane przez Pana sytuacje nie noszą znamion ryzykownych – zapłodnienie nie jest możliwe. Preejakulat może zawierać niewielką ilość, żywych, zdolnych do zapłodnienia plemników, natomiast jest nieprawdopodobne, by doszło do przeniesienia ich z podbrzusza do dróg rodnych partnerki. O preejakulacie może Pan przeczytać tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Brak typowych dolegliwości dla menstruacji nie jest typowym objawem ciąży i może wiązać się z wieloma czynnikami. Bardziej miarodajna jest obserwacja samej długości menstruacji oraz zwrócenie uwagi, czy krwawienie jest tak samo obfite jak zawsze, czy może bardziej przypomina plamienie.

Natomiast proszę pamiętać, że młode kobiety, dopiero rozpoczynające współżycie mogą mieć obawy związane z ryzykiem nieplanowanej ciąży i choć czasami są irracjonalne, to wynikają po prostu z braku doświadczenia. Jest to zupełnie naturalne, natomiast być może Pańska partnerka będzie spokojniejsza, jeżeli rozważą Państwo którąś z dostępnych na rynku form antykoncepcji. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-dla-nastolatkow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.