Czy jest duża szansa, że dziewczyna będzie w ciąży?

Witam, kilka dni po zakończeniu okresu uprawiałem seks z moją dziewczyną w prezerwatywie i doszedłem w niej, przy wyciąganiu członka prezerwatywa niestety się zsunęła... Minął trochę ponad tydzień od tego zajścia i dziewczynę zaczęły boleć piersi przy mocniejszym dotyku. Jak wielka jest szansa że to może być ciąża? Testu z pewnych przyczyn nie możemy teraz wykonać dlatego zadaje tutaj pytanie. Do okresu pozostało jej 8 dni, tak wskazuje kalendarzyk. Co o tym myśleć? Nie planujemy na razie dziecka więc trochę się obawiamy.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli do zbliżenia doszło bezpośrednio po zakończeniu miesiączki, a cykle menstruacyjne partnerki nie są krótsze niż 21 dni, to prawdopodobnie był to czas niepłodny, co oznacza, że ryzyko ciąży nie występuje. Jeżeli jednak seks miał miejsce nieco później – około 10.-14. dnia cyklu, wówczas można mówić o ryzyku zapłodnienia.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-uszkodzic-prezerwatywe.

Natomiast jeżeli prezerwatywa się zsunęła, ale nasienie pozostało w niej z dużym prawdopodobieństwem, wówczas ciąża jest mało prawdopodobna. Niestety bez wykonania testu trudno mówić o pewnikach, ale na pewno w przypadku opóźnień miesiączki wykonanie testu będzie konieczne.

Bolesne czy obrzmiałe piersi świadczą o zmianach hormonalnych zachodzących w organizmie – mogą mieć związek z momentem cyklu miesiączkowego, świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, ale oczywiście także i o ciąży. Proszę spokojnie poczekać do terminu miesiączki, póki co jest za wcześnie, by odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie o ciążę.

Być może zainteresuje Pana także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.