Czy jest duża szansa, że to jednak ciąża?

Nigdy nie uprawiałam seksu, w ktorym penis partnera znalazl sie w srodku pochwy. Jedynie sprawiamy sobie przyjemnosc poprzez ewetnulwnie pocieranie narządów płciowych. Moj partner zawsze jest bez bielizny, natomiast ja najczesciej mam założone majtki. Jednak ostatnio lekko nas ponioslo tj. 31 marca, 27 dzien cyklu, dni niepłodne z penisa mojego partnera wyciekł preejakulat, kiedy to zauwazyl, poszedl umyc penisa i weocil i kontynuowaliśmy przyjemnosc nigdy nie doszlo do dojścia przy mojej pochwie zawsze konczy przy zaczęciu pośladków okres spóźnia mi sie juz 9 dni nie ma zadnego śluzu, ktory moglby sugerować nadejście go co moze to oznaczac? czy jest szansa na bycie w ciazy?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w opisanym przypadku nie ma ryzyka ciąży z uwagi na zbliżenie w czasie dni niepłodnych, kiedy nie mogło dojść do zapłodnienia. Ocieranie się narządami bez penetracji pochwy penisem i bez wytrysku na pochwę również nie jest naznaczone żadnym ryzykiem wpadki.

O prawdopodobieństwie ciąży w poszczególnych sytuacjach może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Proszę pamiętać, że brak okresu nie jest jednoznaczny z ciążą – istnieje wiele możliwych przyczyn braku miesiączki. Do najczęstszych należą niewielkie zaburzenia hormonalne, które prowadzą do zaburzeń cyklu menstruacyjnego, ale również stres czy infekcje.

Nawet zdrowym, regularnie miesiączkującym kobietom może raz na jakiś czas spóźniać się miesiączka. Gdy jednak spóźniające się miesiączki są u kobiety normą, może to wskazywać na poważniejsze zaburzenia lub choroby. Wśród nich znajdują się choroby tarczycy (niedoczynność i nadczynność), cukrzyca czy guzy jajników bądź nadnerczy. Brak miesiączki może być także spowodowany przez leki zażywane na stałe – niektóre leki hormonalne, antydepresanty czy sterydy.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/brak-miesiaczki.

Trudno ocenić, co w Pani przypadku spowodowało zatrzymanie miesiączki, ale na pewno warto skonsultować się z lekarzem, jeżeli dotychczas okres przychodził punktualnie i nie zdarzały się Pani takie opóźnienia. Bezwzględnie konieczna będzie wizyta u specjalisty, jeśli okres nie pojawi się wcale bądź przyjdzie z kilkutygodniowym opóźnieniem – poza badaniem ginekologicznym i USG wskazane może być wykonanie badań hormonalnych.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-przysadki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.