Czy jest szansa, że ropień na zębie się wchłonie?

5 lat temu bolał mnie ząb. Został on wyleczony po wielu wizytach u dentysty. Po jakimś czasie powstała kulka na dziąśle - bezbolesna. Tak minęło kilka lat. Ząb się ułamał o konieczna była kolejna wizyta. Okazało się, że nerw obumarł i ząb jest martwy. Ząb został przeliczony kanałowo. Kulka okazała się kilkuletnim ropniem, który został nacięty dwukrotnie. Podano 2 antybiotyki. Kulka niestety jest w dalszym ciągu. Czy jest szansa, że ropień się wchłonie? Czekać? Wyrwać? Czy Zrobić resekcje?

Witam serdecznie,
Należy przede wszystkim dokładnie zdiagnozować zęba, w tym radiologicznie, aby ustalić przyczynę powstania ropnia i dobrać odpowiednie leczenie. Sama kulka jest przede wszystkim zmienionym strukturalnie dziąsłem, na wskutek powstania przetoki. Należy to miejsce odpowiednio oczyścić chirurgicznie, aby się tego pozbyć.
O tym czy ropień się wchłonie czy nie, informuje lekarz na podstawie diagnostyki i zdjęć RTG. Zawsze, w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, pytamy się naszego lekarza prowadzącego, ponieważ on najlepiej zna naszą sytuację.