Czy jest szansa, że tata wróci do sprawności po rozległym udarze mózgu?

Dzień dobry, mój tato lat 80lat. Ma rozległy udar mózgu z lewej strony. Oraz paraliż z prawej strony. Niestety nie ma z nim kontaktu nie mówi i się nie rusza. Jest karmiony przez sądę. Ma też codzienną rehabilitację, ale to nie pomaga. Czy w takim stanie ma jakieś szanse, że coś polepszy. Niestety lekarze nie dają mu szans.

Witam! Szanse na uzyskanie pełnej sprawności są raczej niewygórowane. Przy udarach, szczególnie krwotocznych dochodzi do dużych zniszczeń tkanek centralnego układu nerwowego. Regeneracja tkanki nerwowej jest bardzo słaba i polega raczej na tworzeniu łącznotkankowych blizn niż na odtwarzaniu właściwej tkanki nerwowej. Wiek pacjenta także nie jest atutem przemawiającym za uzyskaniem znacznej sprawności. Potrzebna jest rehabilitacja, wytrwałość, można także popróbować dożylnych wlewów Cerebrolysin, ale to zależy także od aktualnej wydolności pacjenta. Dopóki człowiek żyje t zawsze ma jakąś szansę. Powodzenia W. Łuczkowski.