Czy jest szansa, że zaszłam w ciążę później?

Czy jest możliwość zajścia w ciaze później niż przewiduje usg? Z usg wynika 6tydz i 4dni z miesiączki 11tydzien i 3 dni. Ostatnia miesiączka 26wrzesien. Dzień owulacji 10pazdziernik. Test robiony 20 października wyszedł 2-3tydzien.beta pokazywała pod koniec października 4-5tydzirn.lekarz w uk wczoraj powiedział że mam czekać tydzień na powtórkę usg strach ogromny.jest szansa że ciąża nadal trwa że nie obumarła.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

sam wiek ciąży rzeczywiście powinien wynosić teraz około 6 tygodni, ponieważ poczęcie nastąpiło w dniu owulacji, oznacza to, że płód powstał dopiero wtedy. Rozumiemy Pani zaniepokojenie, jednak w tym momencie warto zadbać o spokój i wyciszenie w oczekiwaniu na kolejne badanie, które może przynieść radosne wieści o prawidłowym rozwoju dziecka. Proszę pamiętać, że poronienia w pierwszym trymestrze są bardzo częstym zjawiskiem, pojawiającym się aż u 1 na 6 kobiet i gdyby w najgorszym wypadku dotknęło to również Pani, warto skorzystać w takim momencie z pomocy psychologa lub fundacji pomagającej kobietom i rodzinom w tym trudnym czasie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zajscie-w-ciaze

https://portal.abczdrowie.pl/stres-a-zajscie-w-ciaze

https://portal.abczdrowie.pl/kalkulator-ciazy-wiek-ciazy-ile-trwa-ciaza-badanie-usg-zalety

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.