Czy jest to jakieś zaburzenie neurologiczne?

Dzień dobry. Jestem młodą osobą, i zdałam sobie sprawę z tego że od zawsze moja pamięć jest bardzo słaba. Ciężko jest mi sobie przypomnieć co robiłam w poprzednim dzień, muszę na to poświęcić kilka minut. Nie byłabym w stanie powiedzieć co robiłam np. tydzień temu bo zwyczajnie tego nie pamiętam. Czy jest to jakieś zaburzenie neurologiczne, skoro mam tak praktycznie od zawsze? Oprócz tego zasze miłam problemy z liczeniem nawet najmniejszych liczb w pamięci, np 7 5, muszę policzyć je na palcach. Zazwyczaj problemem są liczby nieparzyste. Często się też jąkam, przejęzyczam zupełnie tak jak mój tata. Czasami w wypowiedzi brakuje mi jakiegoś wyrazu, i dopiero po kilku sekundach wiem co chcę powiedzieć. To tak, jakbym szybko chciała coś powiedzieć, a dopiero potem pomyślała. Czy jest to groźne dla mnie skoro mam tak od kilku/nastu lat? Nie ukrywam że jest to dla mnie jeszcze bardziej stresujące przez to że nam stwierdzona nerwicę.

Szanowna Pani,

proszę rozważyć dla siebie pomoc w formie psychoterapii poznawczo - behawioralnej, wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu zaburzeń lękowych.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś