Czy jest to niebezpieczne dla zdrowia córki?

Dzień dobry Wczoraj córka była na szczepieniu blonnica tężec Jeden z domowników miał objawy choroby wirusowej, bóle kości i gardla Czy jest to niebezpieczne dla zdrowia córki w związku z zaszczepieniem w tym czasie? Czy jeżeli złapie te infekcje albo już ja miała w czasie szczepienia to może to mieć jakieś powikłania późniejsze dla zdrowia? Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisana przez Panią sytuacja raczej nie powinna mieć szczególnego wpływu na zdrowie Pani córki. Istnieje oczywiście możliwość, że dziewczynka może zarazić się wirusem, jednak sam fakt szczepienia nie powinien zwiększać ryzyka powikłań związanych z chorobą wirusową.

W każdym przypadku najlepiej skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania porady dotyczącej indywidualnej sytuacji zdrowotnej córki.

Więcej informacji na temat szczepień i ewentualnych powikłań znajdzie Pani w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/szczepienie-na-tezec

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.