Czy Astra Zeneca jest bezpieczna dla osób niepełnosprawnych?

CZY SZCZEPINKA PRZECIWKO KOWIDOWI TENU WIRUSOWI KORNAWIRUSOWY JEST BEZPIECZNA SZCZEPINKA ASTRA ZANKI JEST BEZPIECZNA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PORAŻENIU JESTEM PO MPD PROŻENIU MOZGOWYM JESTEM TROCHĘ OBAWIAM CO TO SZCZEPINKI MIAŁEM KIEDYŚ POKRZYWKE MILEM KORZĄS NEPROFILAKTYCZNY NIE POSZCZEPINIU MA LAT 30 ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Europejska Agencja Leków i polscy eksperci zapewniają, że szczepionka Astra Zeneca jest bezpieczna. Lekarze powtarzają, że dotychczas nie stwierdza się ze stuprocentową pewnością związku pomiędzy zaszczepieniem przeciw covid-19 przy użyciu preparatu Astra Zeneca, a wystąpieniem zatorowości.

Kontrowersje dotyczące szczepionki mają bezpośredni związek z zaleceniami szczepienia tym konkretnym preparatem grupy wiekowej poniżej 69. roku życia. Tymczasem wynika to z faktu, iż właśnie ta grupa wiekowa została dostatecznie przebadana pod kątem ewentualnych powikłań poszczepiennych.

Więcej informacji w tym materiale wideo: https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-szczepionka-astrazeneca-nie-jest-zalecana-u-osob-starszych-wyjasnia-prof-szuster-ciesielska-wideo.

Na temat ewentualnych zagrożeń związanych ze szczepieniem pacjentów z niepełnosprawnościami, w tym mózgowym porażeniem dziecięcym, warto porozmawiać z internistą, który jest Pana lekarzem rodzinnym i którego zadaniem jest zakwalifikowanie Pana do szczepienia po uprzednim rozważeniu ewentualnego ryzyka w oparciu o historię choroby i dotychczasowe badania.

Być może zainteresuje Pana także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/szczepienia-na-covid-19-czy-mozna-wybrac-sobie-szczepionke-wyjasniamy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.