Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy Astra Zeneca jest bezpieczna dla osób niepełnosprawnych?

CZY SZCZEPINKA PRZECIWKO KOWIDOWI TENU WIRUSOWI KORNAWIRUSOWY JEST BEZPIECZNA SZCZEPINKA ASTRA ZANKI JEST BEZPIECZNA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PORAŻENIU JESTEM PO MPD PROŻENIU MOZGOWYM JESTEM TROCHĘ OBAWIAM CO TO SZCZEPINKI MIAŁEM KIEDYŚ POKRZYWKE MILEM KORZĄS NEPROFILAKTYCZNY NIE POSZCZEPINIU MA LAT 30 ?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT około miesiąca temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Europejska Agencja Leków i polscy eksperci zapewniają, że szczepionka Astra Zeneca jest bezpieczna. Lekarze powtarzają, że dotychczas nie stwierdza się ze stuprocentową pewnością związku pomiędzy zaszczepieniem przeciw covid-19 przy użyciu preparatu Astra Zeneca, a wystąpieniem zatorowości.

Kontrowersje dotyczące szczepionki mają bezpośredni związek z zaleceniami szczepienia tym konkretnym preparatem grupy wiekowej poniżej 69. roku życia. Tymczasem wynika to z faktu, iż właśnie ta grupa wiekowa została dostatecznie przebadana pod kątem ewentualnych powikłań poszczepiennych.

Więcej informacji w tym materiale wideo: https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-szczepionka-astrazeneca-nie-jest-zalecana-u-osob-starszych-wyjasnia-prof-szuster-ciesielska-wideo.

Na temat ewentualnych zagrożeń związanych ze szczepieniem pacjentów z niepełnosprawnościami, w tym mózgowym porażeniem dziecięcym, warto porozmawiać z internistą, który jest Pana lekarzem rodzinnym i którego zadaniem jest zakwalifikowanie Pana do szczepienia po uprzednim rozważeniu ewentualnego ryzyka w oparciu o historię choroby i dotychczasowe badania.

Być może zainteresuje Pana także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/szczepienia-na-covid-19-czy-mozna-wybrac-sobie-szczepionke-wyjasniamy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy