Czy jest u mnie bardzo wysokie ryzyko ciąży?

Witam, uprawiałem seks z chlopakiem przed dniiem owulacji. Prrezerrwatywa niie pękła, po jej nadmucchanio po stosunku dziiiurki nie było, wszystko było okej. Potem uprawialismy seks jeszcze parę razy ale w dni niiepłodne (każdy w prezerwatywiie). Przyszedł dzień okresu, no i on nie wystąpił. Zrobiłlam test ciążowy mniej więcej w dzień spodziiiewanej miesiączki no i wyszedł negatywny. Naczytalam się trochę i zrobiłem kolllejny test ciążowy (tym rrazem ultra czuły) mniej więcej tydzień po dniu sppodziewanej miesiączki - znowu negatywny. Dzisiaj mijają jakoś 2 tygodnie kkiedy okres się spóźnia, nie wiem co mam robic, jest ryzyko ciiiiązy, to normalne czy moze udac się do ginekologa? Dodam że czasem mi niiedobrze ale myslle ze to juz chyba placebo. Tkkkliwych piersi niie mam i nic się zbytnio niie dzieje. Pomocy

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w Pani przypadku, przyjmując, że testy nie były wadliwe, prawdopodobieństwo ciąży jest minimalne.

Do zapłodnienia dochodzi najczęściej poprzez pełny wytrysk w pochwie lub w przypadku przedostania się preejakulatu. Prawidłowe stosowanie prezerwatyw chroni przed obiema z tych sytuacji.

Testy ciążowe powinno się wykonać co najmniej 10 dni po stosunku, ponieważ do zapłodnienia dochodzi zawsze w dni płodne. W opisywanym przypadku testy zostały wykonane prawidłowo.

Jeżeli miesiączka dalej nie przyjdzie, zalecamy wizytę u ginekologa. Nieregularne cykle miesiączkowe to zmartwienie wielu kobiet, jeżeli taka sytuacja wystąpiła pierwszy raz, to raczej nie ma powodów do obaw, ponieważ przyczyną często jest stres, mała lub zbyt duża aktywność fizyczna, czy nawet zmiana stylu odżywiania.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi omawianych problemów:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/okres-odpowiedzi-na-10-najczesciej-zadawanych-pytan

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.